Zažehlovacím korálkům jsem se dost dlouho vyhýbala. Přiliš mi připomínaly korálkové mozaiky z dětství. Na nic to není a je s tím nepořádek. Navíc tato plastová varianta vypadala ještě horší v tom, že když se zažehlí, tak co potom s tím? Odoláváním jsme překonali dětské období, kdy si s tím nedokážou hrát sami a tak maximálně to vysypou. A když nám po screeningu v první třídě doporučili zlepšit jemnou motoriku, korálky se ukázali jako velmi zábavná varianta.
Podložky pod hrnek
Podložky pod hrnek jsem nikdy neměla v oblibě, ale kávová kolečka na stole také nechci. Zaujaly mne tyhle barevné ze zažehlovacích korálků. Stačí narovnat na kulatou podložku a zažehlit přes pečící papír z obou stran.
Inspiraci hledám na Pinterestu, podívejte se na mou nástěnku, kde si ukládám inspiraci, co vše se dá vytvořit.
Kde pořídit a jak skladovat?
Zažehlovací korálky skladujeme po jednotlivých barvách v krabičkách od zavináčů. Víčka jsem barevně označila. Zažehlovací korálky – velká neroztříděná dóza z Ikea je asi nejlevnější. Pytlíčky Hama po 1000 ks zase nabízí různé barvy.
Koupili jsme krabici v Ikei, ale protože kluci potřebují hlavně hnědou, černou a zelenou, objednala jsem i jednobarevné jednodruhové v sáčku po 1000 ks. Nejvíc nám vyhovují korálky roztříděné podle barev, dobře se s nimi pracuje. Třídění vypadá jako šílená činnost, ale při spotřebě jakou mají, bych se za jednodruhové nedoplatila. Navíc bych to přirovnala k antistresové omalovánce, dá se u toho relaxovat a zároveň si člověk procvičí prsty. A děti se mohou přidat. Našli jsme na ně krabičky od zavináčů, do jedné se vejde víc než jeden sáček a jsou částečně průhledné, takže je vidět dovnitř. I když nakonec jsem víčka obarvila, aby to bylo úplně jasné. A dobře stojí na sobě. Skladujeme je v krabici ve skříni spolu s podložkami i pečícím papírem.